На певному етапі особистісного дорослішання ми замислюємося, ким же є насправді. Намагаємося шукати і виявляти свою ідентичність, відкриваємо в собі чутливість до нюансів і півтонів. Стаємо винахідливішими та вимогливішими у різних сферах життя: з ким проводимо час, що читаємо, який одяг носимо, як і де живемо і які картини прикрашають наші стіни. Пильно вивчаємо склад страв і звертаємо увагу на сервіровку.
Те, як одягненена людина, — одне з відображень і проявів її особистості, адже перше сприйняття складається саме за зовнішнім виглядом. Здається, ми все це знаємо, але більшість обирає собі вбрання неусвідомлено, за інерцією — під впливом близьких людей, заявлених модних тенденцій або підглянутих трендів. І це дуже далеко від поняття «стиль».
Що таке стиль?
У кращому разі, людина просто зливається із натовпом «одягнених» людей, ігноруючи або недооцінюючи значення і силу «мови одягу». Хтось із знаменитих дизайнерів одного разу зауважив, що стиль — це спосіб заявити про себе, не промовляючи ні слова. Це прояв індивідуальності — те, що робить нас такими, що запам'ятовуються, і помітними серед суєти.
Це щире і чесне відображення індивідуальності. Ключові слова — щиро і чесно. Адже спроба копіювати — це ніби як фальш, а вона рано чи пізно виявляється. І далеко небагатьом доступна розкіш знайти власний унікальний стиль.
Стиль — це спосіб поєднання частин у ціле
Якщо звернутися до першоджерела, корінь слова «стиль» — це «stilus» (від лат. - «загострений стрижень»). Це спосіб з'єднання частин у ціле. Це правило. Це закон. Це інструмент.
Як цей інструмент працює на практиці, вивчає наука стилістика. Формувати свій зовнішній світ, до якого належить і гардероб, через призму стилістики доступно на найвищих рівнях збагнення. На базовому ж, тривіальному — вимоги до одягу досить прості: він має бути охайним і банально чистим. Цього навчають з дитинства.
Другий рівень — доречність у певній ситуації. Це щодо того, що для пікніка на природі, робочої наради, візиту до театру, банку або для перельоту над Атлантикою потрібні абсолютно різні вбрання. Озирніться довкола, чи багато хто сьогодні надає цьому ваги? Це про персональну зручність і повагу до оточуючих.
Наступний щабель — статусність. Спроб продемонструвати її на наших теренах більш ніж достатньо. Маркетинг багатьох компаній побудований саме на тому, чого ми недоотримали у дитинстві і вже в дорослому житті нестримно компенсуємо, купуючи чергову пару джинсів або автомобіль.
Для багатьох важливий статус, преміальність, відчуття себе VIP. Тому, як парадоксальний наслідок, черга з власників чорних і платинових карток на паспортному контролі в Борисполі часто довша, ніж коло вікна для «простих смертних». Але про стиль тут, як і раніше, не йдеться.
На наступній сходинці — черговий значущий рівень — кастомізація одягу під себе: чітка підгонка по фігурі, вибір деталей та ... монограма в непримітному місці. Новий рівень — ексклюзивність. Лімітований випуск, тільки для вас і під вас. Tailor made, bespoke — індивідуальне пошиття. Справжня розкіш, доступна не кожному. Якщо майстер зміг ухопити ваш персональний код, є шанс стати власником речі, яка буде продовженням вас, для вас і про вас.
Але і тут є підступ: далеко не завжди майстер-кравець окрім знань про те, як створити костюм і як він має сидіти, є фахівцем з підбору кольорової гами, а консультант у бутіку частіше думає про виконання плану продажів, аніж про створення гармонійного образу. І навіть костюм вдало підібраного кольору, що ідеально сидить, неможна вважати достатнім, аби претендувати на стиль. Адже існує маса інших компонентів образу.
І це ще не все: оцінити, наскільки поєднуються один з одним зібрані елементи і всі вони в цілому з нами, ми можемо, тільки подивившись у дзеркало. А цього недостатньо — адекватно оцінити образ і його гармонійність, можна тільки поглянувши з боку. Причому погляд цей повинен бути професійним.
Стилістика — майстерність візуальна. Кожна людина народжується з «зашитим» у зовнішності кодом, який базується на таких елементах як колір і форма. Тільки завдяки розумінню, які кольори (їх відтінки і насиченість) ваші, а які — ні, можна кардинально змінити остаточний результат.
Читати ці коди і підбирати одяг відповідно до них — завдання для стиліста рівня екстра-класу. Кожен з нас унікальний, тому не існує універсальних образів. Стиліст ніколи не стане збирати однакові образи для двох різних людей.
Хто потребує послуг стиліста
Людей за ставленням до вибору одягу умовно можна розділити на три категорії.
1. Природжені стилісти. Вони не відчувають необхідності в сторонній допомозі, оскільки мають вроджене почуття стилю, яке доповнюється знаннями світу моди, етикету і елегантності. Очевидно, що такі люди самостійно можуть вирішити проблему власного образу. Саме ці люди часто роблять створення іміджу своєю професією. Це їх талант.
2. Люди, які не піклуються про свій зовнішній вигляд і ставлення до нього оточуючих. Їм просто комфортно у джинсах і футболці. При цьому вони можуть бути успішними в бізнесі, будувати цілі міста і знатися на рідкісних автомобілях. Чи потрібен їм стиліст? До певного моменту не потрібен, але в моїй практиці було декілька запитів щодо формування утилітарного гардеробу «а-ля Стів Джобс», який би складався з дюжини однакових якісних футболок, джинсів та кросівок. Чоловіки люблять простоту, простота — синонім досконалості.
3. Ті, хто часто стикається з проблемою вибору одягу, не вміючи самостійно створювати образ, що відповідає їхньому «я». Більшість сучасних людей належить саме до цього типу. Добре, що вони усвідомлюють важливість відповідності свого характеру, настрою, звичок, професії зовнішньому вигляду. Але не кожному притаманна здатність правильно все це висловити через одяг. І тут є два варіанти. Вчитися самому, експериментувати, помилятися і знову пробувати, якщо є натхнення, терпіння і час. Але головний дефіцит сучасної людини — це саме час. До речі, звернувшись за допомогою до особистого стиліста, ви заощадите не тільки час, а й фінанси, оскільки вбережете себе від зайвих покупок.
Одягатися стильно зовсім не означає носити виключно піджак і краватку. Так само як і не означає купувати супердорогі брендові речі. Це занадто просто, навіть в якомусь сенсі банально. Так-так, можна виглядати прісно, зібравши образ із речей вартістю не в одну тисячу євро.
Як зрозуміти, чи потрібен вам персональний стиліст
Ви знаєте, навіщо потрібен стиліст з одягу, але не впевнені, чи потрібні вам послуги фахівця? Спробуйте відповісти на кілька запитань, які допоможуть визначитися.
Якщо ви:
- часто не знаєте, що вдягти з нагоди (на роботу, на урочисту подію, зустріч з друзями, побачення...)
- власник переповненого гардеробу
- витрачаєте на одяг велику суму грошей, але при цьому часто стикаєтеся з дилемою «нічого вдягти»
- відчуваєте себе невпевнено
- відчуваєте, що вас сприймають інакшими, ніж ви є насправді
- змінили статус (наприклад, пішли на підвищення) або прагнете до цього
- незадоволені своїм життям або якоюсь однією його стороною (кар'єрою, особистими стосунками).
Персональний стиліст, без сумнівів, зможе допомогти! Завдання стиліста — зібрати для клієнта його робочий інструмент — гардероб, враховуючи мету, стиль життя і звички.
У чому полягає робота стиліста:
- ревізія існуючого гардеробу: зрозуміти, що є в гардеробі у клієнта — адже він у щось вдягався і, можливо, це було навіть непогано; і, ймовірно, у нього ціла шафа речей
- сортування наявного за принципом: ваше — не ваше
- перевірити всі речі зі списку «ваші», наскільки добре вони сидять по фігурі (а помітно це, нагадаємо, лише з боку)
- tailor matching — коригування (підгонка по фігурі)
- аналіз, чого вистачає в гардеробі, і shoping з чіткими цілями і врахуванням узгодженого бюджету
- складання готових образів з оновленого гардеробу
- організація гардеробної — ергономічно, комфортно, щоб вранці не витрачати час на вибір.
Наостанок
Стиль передбачає вміння поєднувати і комбінувати, збирати предмети одягу воєдино, знаходити спільну тональність і дотримуватися її, керуючись власним почуттям прекрасного. Стиль — це гармонія. Жодним чином не пов'язана з вартістю гардеробу. Це — момент творчості і пошуку, експериментів і помилок. Яскраві шкарпетки можуть зробити образ комічним, а можуть - стильним. Почуття стилю потрібно розвивати і тренувати, як і будь-які інші якості.
Експериментуйте, помиляйтеся, засмучуйтесь (а краще — ні) і експериментуйте знову! А якщо є сумніви або, як завжди, немає на все це часу — звертайтеся до професіоналів. Perfect match гарантовано!